Reflexologia-das-mãos

Gerçek Masör Hakkında

Gerçek masör sözü, gerçeğin de gerçeği olacağı düşünüldüğünde iddialı bir söz gibi gelebilir. Fakat masörün gerçek vasıflarını yansıtan anlamında düşünüldüğünde, belli bir değeri ifade ettiğini söyleyebiliriz.

Tarık Öztürk 2

Gerçek masöre, vereceği hizmeti iyide ve doğruda kalarak, kendini sürekli yenileyip bilinçlendiği yerden, işini severek çalışan, yüksek ahlaka sahip kişi ve kişilerdir diyebiliriz. Aslında bu vasıflar, her meslekte gerçekte olması gerekenlerdir diye de ayrıca düşünmekteyim.

Gerçek Masör sözü esasen ilk başta, masajı cinsellik üzerinden istismar eden kişiler olduğu düşünülerek konmuştur. Bu konuyla ilgili şimdiki düşüncem ise toplumumuzun en büyük hatası olan, yanlışı başka bir yanlışla örtmesinden kaynaklandığı yönündedir. Cinselliğin toplumumuzda olması gereken doğru bilince ulaşmamış olması, cinselliğin masaj örtüsü üzerinden de anılmasına olanak tanıyarak, dolayısıyla masör, masaj, masöz, masörin gibi kavramların da içini boşaltmıştır.

Masaja cinsel yönden bakıldığında farklı bir fantezi aracı olarak kullanılabilir ve hatta kullanılmaktadır da bu konu masajla anıldığı kadar, diğer meslek grupları üzerinden de şekillenmektedir. Böyle bir işleyişin olduğu gerçeğini yadsırsak, kendimizi kandırmış oluruz.

Bu durumda ben ve benim gibi düşünen meslektaşlarıma düşen görev ise işlerini yukarıda bahsettiğim vasıflar üzerinden, bu işin cinsellik dışında da nasıl icra edileceğini örneklemesi gerekecektir.

Saygı ve sevgilerimle…
Tarık Öztürk

Sayılarla Gerçek Masör

17
Yıldan uzun zamana yayılmış uzman masörlük
750
'den fazla mutlu hasta
8
'den fazla uzmanlık sertifikası

Sertifikalarım