tips-for-improving-neck-pain

Mesleki Kas Yorgunluklarında Masaj

Masajı, mesleki kas yorgunlukları üzerinden düşünmemin nedeni, birçok arkadaşımın yapmış olduğu meslekler üzerinden yaşadığı ağrı odaklı problemlerdir.

Her meslek grubunda, yapılan işin mahiyeti doğrultusunda bir postür (duruş) şekli vardır. Bu duruş şekli, ilgili kasların kasılarak, vücut üzerinde o kaslarla ilişkisi olan bölgelerde baskılara neden olur.  Bu baskılar, kas kasılmalarının sürekliliği nispetinde artarak, bizlere ağrı olarak geri döner.

İskelet kasları hareket etmemizi sağlayan yapılardır. Kaslar, kas fibrillerinden (kas lifleri) oluşmuştur. Kas fibrilleri, sinirler vasıtasıyla iç içe geçerek kasın işlev görmesi adına kasılmasını, dolayısıyla da kısalmasını sağlayan yapılardır. Kas gerginlikleri, bu fibrillerin kasılıp tekrar eski haline dönmemeleri demektir. Kasın kasılı hali bizlerin sürekli gergin bir yaşam sürmemize, hem ruhsal, hem zihinsel, hem de bedensel problemlere neden olmaktadır.

Bu aşamada yapmamız gereken, birlikte çalışmak olacaktır. Masaj, bedenimizin birçok ağrı odaklı problemini doğru eller üzerinden çözen metabolizmik katalizördür.  Amacımız, mümkün olduğunca kısa bir süre içerisinde, probleminize masaj hizmetimiz üzerinden sizi de bilinçlendirerek yardımcı olabilmektir.